życie szynszyli

Sklep zoologiczny – stacjonarny czy internetowy?

sklep-zoologiczny-dla-szynszyli

W jakim sklepie najczęściej robisz zakupy? Stacjonarnym, czy internetowym? Ja tu i tu, ale zauważam, że co raz częściej wygrywają sklepy internetowe. Postanowiłam przygotować dla Ciebie rozpiskę, która ułatwi Ci podjęcie decyzji, jeśli właśnie masz dylemat. Nie chcę demonizować, ani faworyzować żadnej opcji, ale fakty mówią za siebie. Zresztą sam/a zobacz!

Poniżej stworzyłam też objaśnienie poszczególnych czynników, żeby wszystko było jasne. 🙂

  1. Ceny – te różnią się w zależności od rodzaju sklepu i od jego marki. Znajdziemy sklepy skierowane do klientów premium, czyli takich, którzy wydają 2x więcej na te same produkty, które w innych sklepach można kupić taniej. Czysta psychologia. 🙂
  2. Asortyment – to czynnik (u mnie) często decydujący o zrobieniu zakupów. Jeśli oferta jest uboga w produkty żywieniowe dla szynszyli lub jest nieodpowiednia, zwyczajnie nie kupuję. W tym punkcie chodzi głównie o wielkość asortymentu.
  3. Żywe zwierzęta – jeśli sklep je sprzedaje, to zwykle wywołuje to we mnie negatywne emocje. Zwierzęta powinny być sprzedawane w odpowiedzialnych i profesjonalnych hodowlach. W tej kwestii nie powinno być przypadku. Niestety zwierzęta sprzedawane w sklepach są narażone na stres, często są to podrzutki (np. w ciąży) itp.
  4. Obsługa – w tym punkcie zależy mi na podkreśleniu sposobu komunikacji w dwóch typach sklepów. W sklepie internetowym mamy ograniczony kontakt ze sprzedawcą. Natomiast w sklepie stacjonarnym możemy porozmawiać na żywo o naszych problemach czy wypytać o produkt. Jak do tej pory z profesjonalną obsługą klienta w sklepie stacjonarnym spotkałam się w Maxizoo.pl. Mimo tego, że sklep jest na drugim końcu Poznania, to lubię czasami się do niego przejechać – głównie ze względu na wysokiej jakości obsługę klienta i to, że nie sprzedaje się w nim zwierząt! Gdyby tylko oferta dla szynszyli była szersza, byłabym tam częściej. 🙂
  5. Dostępność – sklep internetowy tak naprawdę jest dostępny dla nas cały czas. Możemy robić zakupy nawet o 3 nad ranem. Oczywiście zamówienie zostanie zrealizowane w godzinach, w których pracownicy je kompletują. Sklepy stacjonarne są dostępne obecnie przez cały tydzień (z pewnymi wyjątkami), więc możemy zrobić zakupy i odebrać produkty natychmiast, nie czekając na przesyłkę. Stacjonarne sklepy zoologiczne są obecne co raz częściej w dużych centrach handlowych, w których raz na jakiś czas bywa praktycznie każdy z nas.
  6. Odbiór – w zoologicznym sklepie stacjonarnym odbiór odbywa się natychmiast. Jest to dobry ratunek, gdy skończyła nam się karma i musimy mieć ją natychmiast. W zoologicznym sklepie internetowym być może jest często szersza oferta, ale na zamówienie należy czekać od 24 h do kilku dni. Więc drugą opcję wybierajcie, gdy macie zapas i możecie poczekać.
  7. Atmosfera – Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale w sklepach stacjonarnych panuje pewna magia. Możesz obejrzeć każdy produkt dokładnie, dotknąć, powąchać, a do niektórych zoologicznych (jak np. Maxizoo.pl) można wejść z pupilem. W końcu to dla niego robimy zakupy. Sklepy internetowe muszą się mocno starać, żeby wzbudzić zaufanie i jednocześnie uprzyjemnić nam zakupy. 
  8. Ludzie – tutaj miałam na myśli głównie kontakt człowiek z człowiekiem. W dodatku w sklepach stacjonarnych można poznać innych miłośników zwierząt, którzy mogą stać się naszymi znajomymi.
  9. Czas zakupów – w sklepie stacjonarnym jest on bardzo krótki. Wybieramy, idziemy do kasy i kupujemy. Czasami możemy postać chwilę w kolejce. W sklepie internetowym czas zakupów może być bardzo długi z uwagi na dużą ofertę i na czas, jaki jest niezbędny na zrealizowanie zamówienia przez obsługę sklepu, a także wysyłkę towaru.

Wybór należy do Ciebie!


Sklep stacjonarny Sklep internetowy
Ceny wysokie niskie
Asortyment ograniczony bogaty
Żywe zwierzęta tak nie
Obsługa łatwy kontakt utrudniony kontakt
Dostępność ograniczony 24 h na dobę
Odbiór szybki i prosty długi
Atmosfera magiczna często brak
Ludzie łatwy kontakt + można poznać nowych ludzi utrudniony kontakt
Czas zakupów krótki długi

[poll id=”9″]

zdjęcie: Cute Bubu


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: