higiena szynszyliżycie szynszyli

JR Farm Piasek dla szynszyli 1 kg – recenzja

piasek-dla-szynszyli-jrfarm

Wiem, że często szukacie recenzji/opinii na temat konkretnych produktów, które są przydatne podczas robienia zakupów.

Dlatego też postanowiłam zrecenzować produkt, który jest nieodłącznym elementem w hodowaniu szynszyli, a mianowicie piasek do kąpieli dla szynszyli.

jaki piasek dla szynszyli wybrać? piasek dla szynszyli jr farm opinia

Piasek dla szynszyli JR FARM – opakowanie 1 kg

Przez 15 lat używaliśmy wiele piasków do kąpieli dla szynszyli – jedne były gorsze, drugie lepsze, albo bardzo mocno się od siebie różniły.

JR FARM Piasek dla szynszyli to produkt ze średniej półki cenowej. 1 kg tego piasku dla szynszyli kosztuje około 10-12 zł. Dostępny jest m.in. w opakowaniach 1 czy 4 kg. Ja wzięłam jako próbę opakowanie 1 kg w wytrzymałym plastikowym worku, z zaciskiem. Dzięki temu można zachować świeżość piachu.

Piasek ładnie pachnie i należy do tych grubo zmielonych, co jest jego zaletą. Już po kilku pierwszych użyciach mogę stwierdzić, że sprawdza się bardzo dobrze. Doskonale absorbuje tłuszcz i zabrudzenia z futerka. Nie posiada ostrych krawędzi, dzięki czemu nie podrażnia delikatnej skóry szynszyli.

Najważniejsze cechy i informacje o piasku do kąpieli dla szynszyli Jr Farm:

  • Składa się z gliniastego sepiolitu, naturalnego minerału, który jest wydobywany (w różnych ilościach) w Turcji, Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Bośni i Grecji.
  • Może mieć kolor biały, szarawy lub nawet żółty – mój jest właśnie w takim kolorze.
  • Dzięki chropowatej strukturze ziaren doskonale czyści futro i “zbiera” z niego zanieczyszczenia. Lepiej niż zwykły piach do kąpieli. Oprócz zastosownia u szynszyli sepiolit wykorzystuje się także do oczyszczania substancji z toksyn czy do tworzenia kompozycji środków czyszczących, co dowodzi o jego skuteczności.
  • Jest gruboziarnisty, dzięki czemu lepiej czyści futerko (niż np. tańsze piaski, które są delikatniejsze, jak piasek dla szynszyli Vitapol) i nie nosi się tak po mieszkaniu, ani nie pyli.
  • Jak zapewnia producent, nie posiada ostrych krawędzi, dzięki czemu jest bezpieczny dla skóry i oczu szynszyli.

jaki piasek dla szynszyli wybrać? piasek dla szynszyli jr farm opinia

jaki piasek dla szynszyli wybrać? piasek dla szynszyli jr farm opinia

jaki piasek dla szynszyli wybrać? piasek dla szynszyli jr farm opinia

Producent (JR FARM), to niemiecka, rodzinna (teraz już bardzo duża) firma, której produkty są bardzo dobrej jakości – nigdy nie spotkałam się, żeby było coś nie tak, a ich zioła bardzo smakują moim szynszylom. Piasek dla szynszyli od JR FARM również przypadł nam do gustu i z pewnością będziemy go zamawiać, aż nie znajdziemy piasku idealnego. 🙂

 


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: