Zabawki dla szynszyli – drewniana lokomotywa

Nigdy nie zapewnię szynszylom w 100% naturalnych warunków, ale kiedy mogę to będę dążyła do jego dobrostanu. Kierując się chęcią zapewnienia jak najlepszego komfortu życia do woliery wkładam wyłącznie te przedmioty, które są:

 • metalowe
 • drewniane
 • porcelanowe
 • naturalne/ekologiczne

Nie stosuję zatem plastikowych misek i zabawek. Jednak szynszyle są dosyć mądre i potrzebują codziennej rozrywki oraz narzędzi, które pozwolą im nie tylko zetrzeć zęby, ale też rozładować napięcie i najzwyczajniej w świecie się wyżyć.

zabawki do gryzienia dla szynszyli - blog o szynszylach - sklep hipcio opinie zabawki do gryzienia dla szynszyli - blog o szynszylach - sklep hipcio opinie

Dlatego gdy tylko znalazłam drewnianą lokomotywę dla gryzoni, postanowiłam, że ją kupię dla chłopaków. Oceniam ją jako jedną z najlepszych zabawek, jakie dostali. 

Nasz model co prawda szybko się rozleciał, bo był niedokładnie połączony. Co skończyło się tym, że lokomotywa była w dwóch częściach. To nie przeszkadzało w gryzieniu jej i wyjadaniu siana z jej otworów. Codzienne skrobanie kół lokomotywy nie dawało mi spać, ale jakoś to przeżyłam. Do lokomotywy można włożyć siano, zioła czy patyki (co widać na jednym ze zdjęć – ja postawiłam na to i na to). Jest ona dosyć ciężka, aczkolwiek i tak chodziła po wolierze. Lubię eksperymentować z zabawkami, więc nie wymieniałam lokomotywy (a mogłam), bo nieśmiertelne zabawki dla gryzoni nie pozwalają mi kupować nowych. 🙂

zabawki do gryzienia dla szynszyli - blog o szynszylach - sklep hipcio opinie zabawki do gryzienia dla szynszyli - blog o szynszylach - sklep hipcio opinie zabawki do gryzienia dla szynszyli - blog o szynszylach - sklep hipcio opinie

Jak zapewnia producent – lokomotywa oraz wszystkie materiały są bezpieczne dla gryzoni i nietoksyczne. Z powodzeniem można stosować ją u mniejszych gryzoni. Dodaje uroku każdej wolierze i wzbudza zainteresowanie u jej mieszkańców.

Plusem bez wątpienia jest cena lokomotywy – zdecydowanie polecam!


Gryzonie

Dołącz do szynszylowych maniaków

Zapisz się do newslettera. Subskrybenci jako pierwsi dowidują się o nowościch, promocjach konkursach i rzeczach, których nie publikuję na blogu!

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili mogę się wypisać).

free newsletter templates powered by FreshMail

Post Author: Ola

Miłośniczka szynszyli, pasjonatka reklamy, Social Media, komunikacji i kryzysów. Od ponad 15 lat związana z tymi małymi gryzoniami, kochająca kontakt z ludźmi. Największa fanka Audioriver i polskich gór na świecie!

 • Julia

  W jakim sklepie ją kupiłaś?

  • Sylwia

   Widziałam taką w Hipciu 😉 W marcowym zamówieniu na bank znajdzie się w moim koszyku 😀