życie szynszyli

Jak wygląda typowy właściciel szynszyli?

młode-szynszyle

Czy zastanawiałaś/eś się kiedykolwiek, jak wygląda przeciętny posiadacz szynszyli? Gruby, chudy, wysoki, nieśmiały, skłonny do nałogów? 

Niestety zasmucę Cię. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie, ponieważ przez kilka lat blogowania poznałam (nie kłamię) kilka tysięcy osób lub nawet więcej. Część przez Internet, część przez telefon, a jeszcze inną część przez Snapchata lub na żywo.

Niestety kilka postów i wątków poruszanych na grupie pokazało mi, że większość posiadaczy szynszyli (a przynajmniej baaardzo duża część) posiada szczątkową wiedzę na ich temat i co gorsze – nie chce się o nich uczyć. 

Jakie błędy popełnia przeciętny posiadacz szynszyli?

  • karmi szynszyle zbożową i wysokokaloryczną karmą
  • podaje szynszylom rodzynki, orzechy, owoce i inne niezdrowe rzeczy
  • trzyma jedną szynszylę
  • twierdzi, że zapewnia jej wszystko swoim towarzystwem
  • trzyma szynszylę w malutkiej klatce i udaje, że wybiegi zapewnią im dużo ruchu

Jeśli nie popełniasz tych błędów, to z pewnością możesz zaliczyć się do nieprzeciętnych posiadaczy szynszyli, którzy nie tylko dbają o swoje zwierzę, ale też chca to robić profesjonalnie. Jeżeli uraziłam Cię tym artykułem, to przepraszam, ale najpewniej popełniasz w/w błędy i nic nie jest w stanie Cię przekonać do zmiany złych nawyków. Moim celem jest skłonienie do refleksji i sprawienie, że chociaż jedna osoba coś zmieni.


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: