młode-szynszyle

Jak wygląda typowy właściciel szynszyli?

Czy zastanawiałaś/eś się kiedykolwiek, jak wygląda przeciętny posiadacz szynszyli? Gruby, chudy, wysoki, nieśmiały, skłonny do nałogów? 

Niestety zasmucę Cię. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie, ponieważ przez kilka lat blogowania poznałam (nie kłamię) kilka tysięcy osób lub nawet więcej. Część przez Internet, część przez telefon, a jeszcze inną część przez Snapchata lub na żywo.

Niestety kilka postów i wątków poruszanych na grupie pokazało mi, że większość posiadaczy szynszyli (a przynajmniej baaardzo duża część) posiada szczątkową wiedzę na ich temat i co gorsze – nie chce się o nich uczyć. 

Jakie błędy popełnia przeciętny posiadacz szynszyli?

 • karmi szynszyle zbożową i wysokokaloryczną karmą
 • podaje szynszylom rodzynki, orzechy, owoce i inne niezdrowe rzeczy
 • trzyma jedną szynszylę
 • twierdzi, że zapewnia jej wszystko swoim towarzystwem
 • trzyma szynszylę w malutkiej klatce i udaje, że wybiegi zapewnią im dużo ruchu

Jeśli nie popełniasz tych błędów, to z pewnością możesz zaliczyć się do nieprzeciętnych posiadaczy szynszyli, którzy nie tylko dbają o swoje zwierzę, ale też chca to robić profesjonalnie. Jeżeli uraziłam Cię tym artykułem, to przepraszam, ale najpewniej popełniasz w/w błędy i nic nie jest w stanie Cię przekonać do zmiany złych nawyków. Moim celem jest skłonienie do refleksji i sprawienie, że chociaż jedna osoba coś zmieni.


Gryzonie

Dołącz do szynszylowych maniaków

Zapisz się do newslettera. Subskrybenci jako pierwsi dowidują się o nowościch, promocjach konkursach i rzeczach, których nie publikuję na blogu!

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili mogę się wypisać).

free newsletter templates powered by FreshMail

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Post Author: Ola

Miłośniczka szynszyli, pasjonatka reklamy, Social Media, komunikacji i kryzysów. Od ponad 15 lat związana z tymi małymi gryzoniami, kochająca kontakt z ludźmi. Największa fanka Audioriver i polskich gór na świecie!

2 thoughts on “Jak wygląda typowy właściciel szynszyli?

  Sylwia

  (02/06/2016 - 09:42)

  Spełniamy wszystkie warunki 😀 zaczęliśmy od nauki o kulkach i tak powstała woliera 170 wys x 90 dl x 60cm, w ktorej zamieszkały dwie od razu. Łączenie na jedną klatkę (wolierę) z racji tego, że obie były pozytywnie do siebie nastawione od pierwszego zobaczenia i powąchania.
  Zakupy robimy tylko w Hipciu, ponieważ jest tam wszystko, co potrzeba. Oczywiscie wydajemy tam niemałe pieniądze 😀 ale cóż za radość, jak kulki z zakupów przezadowolone.

  Paula

  (02/06/2016 - 16:05)

  Co masz na myśli pisząc „owoce”? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *