klatki i woliery

Zabawki do gryzienia dla szynszyli

zabawki-do-gryzienia-dla-szynszyli

Kilkanaście lat temu można było wyłącznie pomarzyć i gotowych zabawkach do kupienia. Dziś oferta jest bardzo bogata, a same akcesoria do gryzienia nie przypominają już tylko drewnianych patyków. Kolorowe, fikuśne, estetyczne – tworzone głównie z myślą o nas. Nie ma co ukrywać, szynszyle niewiele obchodzi – poza miską jedzenia, paśnikiem i poidłem.

Więc podsumujmy – drewniane zabawki do gryzienia dla szynszyli kupujemy głównie dla siebie. Dzięki temu klatki i woliery dla gryzoni mogą wyglądać estetycznie i modnie. Nie widzę w tym nic złego, jeśli ma to poprawić jakość życia szynszyli i sprawić, że właściciele będą przykładać więcej wagi do wyposażenia. 

Przygotowałam dla Was kolaż z przykładowymi zabawkami, które możecie kupić w Internecie lub zrobić samodzielnie. Kiedyś już pisałam o zabawkach, które zrobiłam własnymi siłami i mimo tego, że upłynęło od tamtego artykułu sporo czasu, prosta drewniana zabawka do tej pory wisi w wolierze. Oczywiście jest to któraś wersja z kolei, bo gdy tylko szynszyle mocno ją zjedzą, wymieniam na kolejną. 

Jak wybrać bezpieczną i praktyczną zabawkę do gryzienia dla szynszyli?

 • Bezpieczne drewno – sprawdzaj etykiety – producenci zwykle podają nazwę drzewa, z którego zostały wykonane poszczególne elementy.
 • Nietoksyczne farby – niektórzy w dalszym ciągu mają opory przed kolorowymi, rzucającymi się w oczy zabawkami. Nie dziwię się, że jesteśmy podejrzliwi, bo jeśli zabawki przychodzą np. z Chin to istnieje duże ryzyko, że nie spełniają norm bezpieczeństwa. Jeżeli nie wiecie – pytajcie. Sprzedawca powinien znać swój towar i oferować tylko wysokiej jakości produkty.
 • Bezpieczny kształt – szynszyle to bardzo skoczne zwierzęta, dlatego unikałabym zabawek, które mają duże pętle i ostre, wystające elementy. Nie ma też co wpadać w panikę i rezygnować z zabawek w ogóle. Zabawki powinny wisieć raczej gdzieś z boku, na pewno nie na torze biegu.
 • Ruchome elementy – jeżeli zależy Ci na tym, żeby szynszyla nie znudziła się zabawką po 2 minutach testuj i sprawdzaj zabawki z ruchomymi elementami. Kolory, różne kształty i materiały – nigdy nie wiesz, co spodoba się Twojej szynszyli.

Drewniane zabawki ze zdjęcia:

 1. Drewniana marchewka z ruchomymi elementami.
 2. Drewniane arbuzy na sznurku.
 3. Drewniane bloczki, wypełnione sianem lub ziołami.
 4. Zabawka z różnych elementów.
 5. Gryzak z patyczków do lodów.
 6. Drewniany hamburger.
 7. Drewniana marchewka.
 8. Kulki np. z jabłoni.

 

Share:
%d bloggers like this: