Adopcje szynszyli

U Szynszyla dumnie wspiera propagowanie przemyślanych adopcji.

W ogłoszeniach adopcyjnych szynszyli zamieszczamy jedynie darmowe ogłoszenia lub za symboliczną złotówkę czy karmę dla szynszyli. Ogłoszenia można znaleźć na Adoptuj Szynszyla na Facebooku oraz na forum Szynszyle.info.

Jeśli masz do oddania szynszylę lub szukasz jej dla siebie, napisz do nas mnie.

To dobra alternatywa dla każdego, kto nie ma Facebooka i szuka ogłoszeń przez Google. Zaglądajcie często i udostępniajcie dalej. 

Pamiętaj, każde udostępnienie to zwiększona szansa na szybką adopcję. 

Czy adopcja jest dla każdego? Sądzę, że w większości przypadków tak. Pamiętaj, żeby dwa razy to przemyśleć – plusy i minusy posiadania szynszyli. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto dobrze się zastanowić i przeprowadzić dokładny i wnikliwy wywiad z właścicielem szynszyli. W końcu nikt nie lubi być oszukany czy wprowadzony w błąd. Jeżeli szynszyla jest oddawana z powodu choroby, to powinnaś/powinieneś o tym wiedzieć. 

Jeśli oddajesz (z różnych powodów) swoją szynszylę do adopcji, masz prawo wybrać przyszłego właściciela swojego pupila. Ja ze swojej strony zaoferowałabym podpisanie umowy adopcyjnej, która jest podpisywana chętnie, jeżeli ktoś nie ma sobie nic do zarzucenia.

Ja adoptowałam szynszyle – jeden był młodziutki, a drugi 4 letni. Dlaczego warto śledzić i udostępniać adopcje szynszyli? Choćby dlatego, że każde udostępnienie to szansa na szybkie znalezienie nowego domu dla potrzebującej szynszyli. 

adoptuj szynszyla

Stefan – gdy go adoptowałam miał 4 lata. To gwiazda mojej codzienności 🙂 Poprawia humor i działa antydepresyjnie.

Często do adopcji oddawane są szynszyle zaniedbane, które dla kogoś były zbyt trudne/drogie/kłopotliwe i czasami trzeba w nie włożyć nieco więcej zaangażowania, pracy i uwagi, żeby “odżyły”. Nie ma jednak większej satysfakcji niż taka odratowana szynszyla, która śpi nam na rękach, rozkosznie rozkłada się w hamaku czy czuje się u nas w pełni swobodna.

Gdzie szukać ogłoszeń o adopcjach?

Najprościej jest znaleźć ja na Adoptuj Szynszyla lub w serwisach typu:

  • Gumtree.pl
  • OLX.pl (kiedyś tablica.pl)
  • na grupie na Facebooku Szynszyle dla szynszylomaniaków
  • na Forum Szynszyle.info
  • na Forum Forum-szynszyla.pl

Znalezienie szynszyli do adopcji może trwać nawet od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie jest to zamówienie w sklepie/hodowli, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. Druga samotna szynszyla nie ucierpi zbyt mocno, jeśli poczeka odrobinkę na towarzysza (oczywiście tej samej płci).

Komentarze Facebooka