zdrowie szynszyliżycie szynszyliżywienie szynszyli

W jakich godzinach najlepiej karmić szynszyle?

Godziny podawania pokarmów wbrew pozorom są bardzo ważne. Wiem, że wiele z Was nie może się pokusić, żeby nie wyciągnąć szynszyli z klatki w ciągu dnia i nie dać jej smakołyka. Jeśli jest to jednorazowe, raz na jakiś czas, to ok. Jeśli jednak zdarza się to Wam często, to warto zmienić swoje przyzwyczajenia.

Szynszyla to gryzoń zmierzchowo-poranny (często po prostu nocny) i godziny karmienia powinny być dostosowane do jego naturalnego biorytmu. Dlatego też najchętniej jedzą wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Moje szynszyle jedzą głównie wieczorami, gdy organizuję im wybieg. 

Karmienie szynszyli

Staram się, by pory karmienia były regularne. Przez to mogę zapewnić im stały porządek dnia. Nie wybudzam szynszyli ze snu, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Zwykle karmę podaję im do miseczek w godzinach 19:00 – 20:00. Nie bez powodu łączę karmienie z wybiegiem. Jest to dobry moment na to, żeby oswajać szynszyle i sprawić, żeby się nas nie bały – będą nas dobrze kojarzyły.

Mimo stałych pór karmienia, zauważyłam, że moje szynszyle praktycznie codziennie lubią zejść z półki, przerwać sobie drzemkę i w okolicach godziny 16:00 – 17:00 udać się na przekąskę.

Oczywiście, jak mówi stare chińskie przysłowie… każda szynszyla może zaadoptować się do dziennych warunków, bo każda z nich jest inna. Pamiętajcie, że to Wy decydujecie o zdrowiu i życiu swoich zwierząt. Jeśli po przeczytaniu posta będziecie chcieli/chciały zmienić godziny podawania jedzenia, należy robić to STOPNIOWO.

Karmienie szynszyli

W jakich godzinach karmić szynszylę?[wp_ad_camp_4]

Share:
%d bloggers like this: