nie na tematżycie szynszyli

Szynszyle w reklamach i kampaniach społecznych (video + zdjęcia)

Nie zdradziłam Wam, czym zajmuje się moja firma, ale po części jest ona związana z relamą w Internecie. W związku z moim kierunkiem studiów zawsze interesowałam się, i interesuję nadal, reklamą. Lubię je oglądać, analizować – jedne rozśmieszają, a drugie nakłaniają do refleksji. Równie ciekawe są dobre kampanie społeczne, które zwracają w mocny sposób uwagę na dany problem. Sprawdźcie, jakie reklamy/kampanie społeczne z szynszylami wyszukałam – to nie było łatwe, musiałam szybko nauczyć się portugalskiego ;-)…

1. Szynszyle w reklamie – (turystyka – dwa spoty reklamowe) Szynszyle promują miasto, pod hasłem What’s Your Excuse? (tłum. Jaka jest Twoja wymówka?). Nie jest to bylejakie miasto, bo Las Vegas. O co dokładnie chodzi? Każda wymówka jest dobra, żeby uczcić Chinchilli Day w… Las Vegas. Te złowieszcze gryzonie opanowały małe miasteczko, a krwawe walki trwały aż 3 dni. Wkrótce jednak udało się odzyskać wolność. Dziś to obowiązkowe święto, które trzeba uczcić.

Swoją drogą, muszę pomyśleć, kiedy powiedzieć szefowi, że muszę wziąć wolne, bo wie szef… Chinchilli Day. 😉

PS Chodzą plotki, że nikt nie zna daty upadku powstania, a jest to jedynie pretekst do wzięcia urlopu i imprezowania w Vegas. 😉

 

 

2. Kampania społeczna – Accao Animals (ochrona praw zwierząt). To dosyć stara kampania, z 2005 roku. Na zdjęciach pokazano zwierzęta (szynszylę, kota i psa) w pudełkach i w torbie zakupowej. Bez problemu można zauważyć, że przypominają ekskluzywne pudełko z nowym ubraniem – prosto z zakupów. Moda bywa okrutna. Czy warto poddawać cierpieniu tysiące zwierząt, które giną w męczarniach dla ubrania? Plakaty były dostępne w dwóch wersjach – portugalskiej i angielskiej. Udało mi się dotrzeć specjalnie dla Was do wersji portugalskiej. Główne hasło w j. angielskim brzmi: Hand-Chocked – czyli ręcznie uduszony… tak, jakby ktoś powiedział “podano do stołu”.

Szynszyla - akcja społeczna - poprawa życia zwierząt

Czy coś szczególnie spodobało się Wam w tych reklamach/kampaniach? Zapraszamdo komentowania i dyskutowania.

*Ten wpis nie jest wersją ostateczną – jeżeli znasz jakąś ciekawą kampanię reklamową/społeczną z szynszylami? Napisz do mnie – na pewno postaram się przybliżyć ją czytelnikom strony.

[wp_ad_camp_4]

Share:
%d bloggers like this: