klatki i woliery

Klatka dla szynszyli – przykładowe modele

Klatki dla szynszyli to jedna z tych rzeczy, która interesuje Was najbardziej. Dlatego też przygotowałam kolejne zestawienie ciekawych modeli klatek, a raczej metalowych wolier, które są dostępne na rynku. 

Jak powinna wyglądać idealna klatka dla szynszyli?

 • Wysoka – szynszyle uwielbiają pokonywać różne wysokości. Dlatego też klatka dla nich powinna być pionowa i wysoka. Im wyższa tym lepsza, ale oczywiście wiadomo, że nie możemy sobie często pozwolić na klatkę wyższą niż 2 m. Za minimum przyjmuje się ok. 100 km i więcej.
 • Drzwiczki – im większe, tym lepiej. W praktyce jeśli można otwierać całą, jedną ścianę klatki, to sytuacja idealna. Jeśli jednak w klatce znajdują się mniejsze drzwiczki, powinny być na tyle duże, żeby zmieścić w nich np. wannę z piaskiem do kąpieli. W przeciwnym razie sprzątanie klatki czy jej urządzanie, a nawet kontakt ze zwierzęciem może być utrudniony.
 • Kółka – to duże ułatwienie podczas sprzątania czy przeprowadzki. 
 • Kuweta – ja osobiście bardzo chwalę sobie wysuwaną kuwetę, która jest prosta i łatwa w sprzątaniu. Dobra kuweta to taka, która jest dosyć głęboka. To znacznie uniemożliwia wysypywanie trocin, pelletu czy szynszylowych bobków. Kuweta powinna być nierdzewna, wówczas posłuży nam długie lata.
 • Półki – przyjmuje się, że półek w klatce dla szynszyli powinno być tyle, ilu osobników zamierzamy w niej umieścić + jedna. Dzięki temu każda szynszyla znajdzie miejsce dla siebie, a ryzyko kłótni zostaje zmniejszone. Półki powinny być drewniane, metalowe lub z twardego plastiku (te ostatnie polecam najmniej). W większości kupnych wolier możemy zmieniać ułóżenie półek i dokładać nowe, ale zanim to zrobimy warto sprawdzić, jaki ciężar utrzyma półka i czy konstrukcja woliery to wytrzyma.

Poniżej kilka ciekawych modeli klatek dla szynszyli, o których warto pomyśleć przy wyborze mieszkania dla naszych kulek. Która podoba się Wam najbardziej? 🙂

 1. Klatka dla szynszyli Prevue Hendryx  SMALL ANIMAL CAGE
 2. Klatka dla szynszyli Ferplast Furet Tower 75 x 80 x h 161 cm
 3. Klatka dla szynszyli  WARE Indoor Hutch
 4. Klatka dla szynszyli Prevue Hendryx DELUXE CRITTER CAGE 37’’ long, 23 1/8’’ wide and 63 3/8’’ 
 5. Klatka dla szynszyli Prevue Hendryx CORNER FERRET CAGE 
 6. Klatka dla szynszyli Midwest Ferret Nation Double Unit 25 W x 63 H x 36 L

Share:
%d bloggers like this: