klatki i woliery

Klatka dla szynszyli Perfect – czy warto kupić?

klatka-perfect-szynszyle-zooplus

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.plObserwując statystyki bloga dowiedziałam się, że klatki i woliery dla szynszyli to coś, co spędza Wam sen z powiek :). Każdy, kto ma szynszyle marzy o pięknej klatce czy wolierze, która pozwoli zapewnić najlepsze warunki do życia.

Szynszyle uwielbiają wskakiwać na półki i pokonywać wysokości – wyżej i wyżej. Dlatego idealne klatki dla tych gryzoni to klatki pionowe, które rozrastają się w górę.

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.pl

Zabezpieczenie przed ucieczką

Wiem, że kupno klatki to spory wydatek, na który większość z nas musi odkładać długimi miesiącami. Jedno jest pewne – warto! Klatkę kupujemy na lata, więc warto w nią zainwestować, oczywiście w miarę naszych możliwości.

Nie liczcie na to, że szynszyli wystarczy mała klateczka – kupując szynszylę musimy wiedzieć, że duża, wysoka klatka to pierwsze co powinniśmy kupić.

Żeby ułatwić Wam decyzje zakupowe i upewnić, czy nie wydajecie pieniędzy w błoto, to przygotowałam opis z opinią na temat klatki dla gryzoni Perfect, która jest dostępna m.in. w www.zooplus.pl.

Klatka dla gryzoni Perfect (wysokość 99 cm – na rynku są dostępne również wyższe wersje)

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.pl

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.plTo ładna klatka, która nie szpeci wnętrza domu – będzie pasowała praktycznie wszędzie. Jest praktyczna i nadaje się spokojnie dla dwóch szynszyli. Wyposażona w kółka pozwala jej łatwe przesuwanie – co jest ważne szczególnie w przypadku sprzątania. Podnoszenie klatki z wyposażeniem, szynszylami i trocinami to zadanie dla mężczyzn! Kółka nie hałasują.

Klatka Perfect posiada wysuwaną kuwetę, wykonaną z plastiku, aczkolwiek jest ona ochroniona dodatkową kratką, która zabezpiecza przed gryzieniem. Z racji tego, że nie polecam na podłoże dawania różnego rodzaju kratek (ta co prawda jest bardzo drobna), ponieważ to ryzyko tego, że szynszyla może nabawić się kontuzji, to tutaj polecam od razu kupić Dry Bed, który pokryje dół klatki.


Główne zalety klatki Perfect to:woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.pl

  • wygodne kółka
  • szerokie drzwiczki (x2) – ułatwiają sprzątanie czy podawanie jedzenia
  • zabezpieczenia przed ucieczką – drzwiczki posiadają prosty mechanizm zapobiegający ucieczce szynszyli
  • lekka
  • można ją przedzielić, co przydaje się podczas łączenia nowych szynszyli – nie trzeba wówczas mieć drugiej klatki
  • wyciągana kuweta – sprząta się szybko i przyjemnie
  • możliwość samodzielnej aranżacji wnętrza klatki

Jest to najniższa klatka z tej serii – na rynku dostępna jest również wersja 140 cm wysokości, aczkolwiek jest w tej chwili niedostępna – tylko w zagranicznej wersji Zooplus.pl.

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.pl

Zdjęcia z prywatnego archiwum Dagmary H.

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.pl

Zapięcie – Zdjęcia z prywatnego archiwum Dagmary H.

woliera dla szynszyli - klatka perfect dla szynszyli - zooplus.pl

Kuweta – Zdjęcia z prywatnego archiwum Dagmary H.

Wymiary klatki to: wysokość – 99 cm, długość – 79 cm, szerokość – 52 cm. Zainteresowanych kieruję do sklepu www.zooplus.pl. Posiadasz klatkę Perfect? Podziel się tym z innymi w komentarzach. Wszelkie opinie na pewno pomagają innym przy zakupach!

Klikając w baner poniżej możesz uzyskać nawet 5% rabatu na pierwsze zakupy, co jest szczególnie korzystne, gdy zdecydujesz się na klatkę Perfect. 😉

Share:
%d bloggers like this: