U SzynszylaNawet sucha karma, jak każdy inny pokarm może się zepsuć. Warto zadbać o odpowiednie przechowywanie. Dobrej jakości karmy bardzo często wyposażone są w plastikowe zaciski, które pozwalają na zamknięcie opakowania. Czasami jednak opakowanie zbyt mocno się rozerwie i karma nie jest już wystarczająco chroniona. Dlatego też polecam odpowiednie przechowywanie karm, zarówno granulatu, jak i siana czy ziół i różnych nasion.

Przede wszystkim pokarm powinien być przechowywany w czystych i wytartych do sucha opakowaniach, co pozwoli uniknać powstaniu pleśni. Wilogoć zdecydowanie niekorzystnie wpływa na karmę.

Opakowanie powinno być szczelnie zamykane. Karma nie powinna się kurzyć, nie powinny mieć też do niej dostępu owady, np. muchy, które czasami pojawiają się w domach. Karma powinna być przechowywana w suchym i nienasłonecznionym miejscu.

Przyznam się, że różnie przechowuję karmę, ale zawsze jest ona szczelnie zamknięta, czy to w szklanym słoiku czy w plastikowym opakowaniu. Dla przykładu pokażę Wam, jak przechowuję granulat. Jest to plastikowe opakowanie, dzięki któremu wiem, na czym stoję (ile karmy pozostało). Jednocześnie jest poręczne i posiada mały otwór, który ułatwia dozowanie karmy.

U Szynszyla

U Szynszyla

U Szynszyla

U Szynszyla

U Szynszyla

Takie opakowanie można kupić w każym hipermarkecie. Ja za swoje dałam zaledwie 7 zł i służy mi już kilka miesięcy. Dzięki takiemu przechowywaniu mamy porządek i wiemy, że karma jest świeża i nie traci swoich wartości. 

A Wy w jaki sposób przechowujecie swoją karmę i smakołyki? Może macie jakieś kreatywne pomysły? Pochwalcie się na dole w komentarzach 😉

Share:
%d bloggers like this: