życie szynszyli

Jak pomóc zwierzętom bez wychodzenia z domu?

Często szkoda nam zwierząt, których drastyczne zdjęcia wyświetlają się na tablicy Facebooka każdego dnia. Piszemy w komentarzach “biedny“, “przygarnęłabym go, gdybym mogła”, “potrzebuje pomocy i co dalej z tym robimy? W większości przypadków NIC.

Oczywiście nie musimy od razu wpłacać pieniędzy na konto każdej fundacji, której apel czy zdjęcie wyświetli się nam w newsfeedzie. Gdybyśmy tak robili, to większość z nas szybko by zbankrutowała, ponieważ zwierząt, które oczekują pomocy jest tak wiele…

Na szczęście sklepy internetowe i producenci zdrowych karm dla gryzoni wychodzą temu na przeciw i ułatwiają nam niesienie, nawet drobnej pomocy fundacjom i ich podopiecznym. Sądzę, że jest to bardzo dobry rodzaj pomocy, bo wiemy na co idą nasze pieniądze i wiemy ile faktycznie dajemy tym zwierzętom. Przygotowałam dla Was dwa sklepy (w tym jeden firmowy), w których można skorzystać z opcji POMOC ZWIERZĘTOM. Komu pomagacie? Fundacji Królewskiej, Viva! Gryzonie, Stowarzyszeniu Pomocy Świnki Morskiej, Stowarzyszeniu Pomocy Królikom.

Kto może pomóc?

Pomoc gryzoniom - Niezłe Ziółko, Fundacja Królewska, Viva Gryzonie, SPK, SPŚM

Tak możesz pomóc jednej z 4 fundacji w sklepie firmowym Niezłe Ziółko

Czy pomóc mogą tylko osoby, które posiadają gryzonie lub króliki? Otóż nie! Każdy może zrobić zakupy na rzecz fundacji czy stowarzyszenia i na etapie wyboru wysyłki wskazać, kogo chcemy wspomóc. Zatem nawet jeśli nie posiadasz szynszyli, myszy, szczura, królika czy innego małego ssaka również możesz uczynić dobry gest i pomóc fundacjom, które każdego dnia mają do wykarmienia co najmniej kilku podopiecznych.

Jedzenie szybko się kończy, zwłaszcza, jak zwierząt jest więcej. Warto więc pomyśleć realnie o tym, co dajemy tym zwierzętom, nad których zdjęciami płaczemy i pęka nam serce. Nie musimy robić tego na wielkie kwoty i co miesiąc. Każdy powinien to zrobić według uznania i zgodnie z własnymi możliwościami finansowymi.

1. Niezłe Ziółko – sklep firmowy – NZ posiada dział poświęcony Pomocy Zwierzakom, w którym możemy wybrać produkty dla konkretnej fundacji – są to produkty z oferty producenta – wysokiej jakości, naturalne i ekologiczne. Samo zdrowie dla potrzebujących zwierząt. 

Pomoc gryzoniom - Niezłe Ziółko, Fundacja Królewska, Viva Gryzonie, SPK, SPŚM

W samym 2014 roku klienci i fani marki Niezłe Ziółko pomogli fundacjom na kwotę aż 1419,20 zł. NZ chętnie pokazuje zdjęcia szczęśliwych podopiecznych. Produkty przekazywane są raz w miesiącu do określonej fundacji. Pomocy można udzielić wszystkim czterem fundacjom:

[maxbutton id=”1″]

2. Sklep Hipcio również pomaga tym fundacjom, co można zobaczyć choćby na zdjęciach publikowanych na FP – ilość produktów świadczy o hojności i dobrym sercu klientów sklepu, co się chwali. 🙂Pomoc gryzoniom dla Fundacji Królewskiej od klientów sklepu Hipcio

Produkty są przekazywane raz w miesiącu na koszt sklepu. Żeby produkty dotarły do wybranej przez Ciebie fundacji czy stowarzyszenia należy ją zaznaczyć w momencie wyboru rodzaju dostawy:

Pomoc Gryzoniom - Sklep Hipcio, Fundacja Królewska, SPK, SPŚM, Viva Gryzonie

Pomocy można udzielić wszystkim czterem fundacjom:

  • Fundacja Królewska 
  • Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim
  • Viva Gryzonie (na produkty dla VG w sklepie Hipcio każdy uzyskuje 5% rabatu)
  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom

[maxbutton id=”2″]

Oczywiście nie są to jedyne sklepy, które pomagają gryzoniom i królikom, aczkolwiek te dwa, które robią to na tyle dobrze, że nie umknęło to mojej uwadze. Nieważne przez jaki sklep pomożesz zwierzętom. Ważne, żebyś zrobił/a to w zgodzie ze sobą. 

PS Tak, wiem, że króliki to nie gryzonie, ale zdjęcie jest cudowne 🙂


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: