życie szynszyliżywienie szynszyli

Herbal Pets – przegląd ciekawych smakołyków dla szynszyli i innych gryzoni

herbal-pets-ziola-dla-szynszyli

Przygotowałam Wam zatem listę produktów marki Herbal Pets, którą lubię, po to, żeby w okresie jesienno-zimowym zadbać o swoje szynszyle i nieco je wzmocnić.

Odkąd przestałam podawać szynszylom niezdrowe produkty (tak, ja też kiedyś nie wiedziałam i karmiłam Vitapolem), moje oczy przykuwają każde suszone płatki kwiatów. Są to zwykle kolorowe mieszanki, składające się z płatków kwiatów wykazujących różnorodne działanie na organizm – oczywiście pozytywne. Dlatego zawsze podczas zakupów wybieram albo gotową mieszankę, albo jednorodny produkt. Tym razem zdecydowałam się na mieszankę Herbal Pets – Płatki Kwiatów. W skład tej mieszanki wchodzi m.in. słonecznik, dzika róża, chaber, bławatek czy nagietek lekarski. Płatki kwiatów przede wszystkim pomagają szynszyli lepiej przyswajać pokarm i zapobiegać występowaniu chorób skórnych. Ja dodaję codziennie kilka płatków kwiatów Stefanowi i Rikiemu podczas karmienia.

Kolejnym składnikiem, który ja raz na jakiś czas podaje szynszylom to topinambur – bez wątpienia w ostatnich miesiącach stał się prawdziwym hitem dla szynszyli. Alternatywą np. dla suszonych owoców. Oprócz tego zaczął również królować w wielu ekskluzywnych restauracjach w Polsce, a przecież przez wielu topinambur jest uważany za chwast. Dlaczego warto podawać go szynszylom? Głównie z tego względu, że jest to roślina bogata w błonnik i jednocześnie skutecznie obniża stężenie glukozy i cholesterolu we krwi. Co sprawdza się szczególnie dla szynszyli i koszatniczek podatnych na cukrzycę.

Oprócz tego warto podawać szynszylom jako jeden z wielu elementów codziennej, ziołowej diety suszoną pokrzywę. Już kiedyś pisałam na ten temat. Moje szynszyle uwielbiają pokrzywę i chętnie się nią zajadają. Oczywiście pamiętajcie, że nie mogą jej jeść w dużych ilościach, ponieważ to roślina moczopędna.

Jeśli jesteśmy już przy produktach marki Herbal Pets, warto kupić Mieszankę Korzeni, która pozwala ścierać zęby. Korzenie i gałązki są do tego idealne. To nie tylko zabawa, ale także zachowanie odpowiedniej higieny uzębienia u tych słodkich puchaczy!

Wszystkie te rzeczy możecie kupić w sklepie zoologicznym, o którym Wam już wspominałam na Facebooku – tak to ten, który na moją sugestię dodania zdrowego jedzenia dla szynszyli nie pozostał obojętny, lecz poprawił swoją ofertę i teraz z ręką na sercu mogę go polecić Wam! – https://www.naszezoo.pl/pl/c/Szynszyla/334

A czy Wy w jakiś specjalny sposób ulepszacie dietę szynszyli, żeby wzmocnić ich odporność?


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: