klatki i wolieryzdrowie szynszyliżycie szynszyli

Czy szynszyla może przebywać na balkonie?

szynszyle szynszylaaCzy szynszyla może przebywać na balkonie?

Szynszyle to bardzo delikatne zwierzęta, podatne na groźne choroby, typu cukrzyca czy inne, wirusowe choroby. U małych zwierząt znacznie trudniej jest zaobserwować objawy tego, że coś jest nie tak. Bardzo często u szynszyli, królików, szczurów czy chomików zauważa się je zdecydowanie późno lub diagnoza jest nieprawidłowa.

szynszyle szynszylaaW związku z tym zdecydowanie odradzam trzymanie szynszyli na balkonie. Szynszyle wolą zdecydowanie temperatury bliższe 0, niż upał. Na balkonach mamy bardzo często mocne, palące słońce, które nawet dla człowieka, po kilkudziesięciu godzinach może być niebezpieczne. A co mają mówić małe zwierzątka, które ważą ok 0,5 kg i odwadniają się o wiele szybciej?

Balkony są różne – zabudowane, wystające, oszklone. Dwa pierwsze rodzaje są narażone na przeciągi oraz nagłe podmuchy wiatru, który może przewiać zwierzę, a to może skończyć się nawet śmiercią.

Z kolei balkony oszklone mogą być zbyt duszne i gorące. Jeśli nie chcecie zaszkodzić szynszylom, nie stawiajcie ich na balkonie. Nie wspominam już nawet o tym, że jeśli uda się im otworzyć drzwiczki od klatki mogą uciec, a to byłoby dla Was z pewnością dramatem.

Share:
%d bloggers like this: