żywienie szynszyli

Antykłaczek – suplement diety dla szynszyli

blog-o-szynszylach-dieta-szynszyli

Antykłaczek firmy Niezłe Ziółko to jedna z ciekawszych nowości, która miała premierę jakiś czas temu.

Jak sama nazwa wskazuje Antykłaczek pomaga pozbyć się sierści z przewodu pokarmowego. W skład Antykłaczka od Niezłego Ziółka wchodzi ananas, kiwi i papaja. Są to liofilizowane kawałeczki owoców, zamknięte w szczelnym słoiczku.

Świeżość gwarantuje fabryczne zamknięcie, które dowodzi, że dostajecie produkt nowy.blog o szynszylach, Antykłaczek - Niezłe Ziółko - kule włosowe u gryzoni kule włosowe u szynszyli

Uwielbiam owoce w każdej postaci (perfumy, mydła do mycia, do jedzenia itp.), więc zapach produktu oceniam na 5+.

Enzymy zawarte m.in. w ananasie ułatwiają trawienie i pozbywanie się treści pokarmowych z żołądka. Produkt ten nie nadaje się do codziennego stosowania. Jest to suplement diety, który warto serwować szynszylom, królikom lub innym gryzoniom, gdy te myją się częściej niż zwykle lub szczególnie wtedy, gdy się wystrzygają. Można go podawać na sucho lub na mokro, z dodatkiem letniej wody.

Oczywiście Antykłaczek nie eliminuje przyczyny zjadania zbyt dużej ilości sierści (w układzie pokarmowym zawsze można znaleźć włosy – nawet u człowieka; myjąc się szynszyla czy inny gryzoń zawsze może coś połknąć). Żeby pozbyć się takowego problemu należy przeanalizować, czy szynszyla ma odpowiednią dietę (opartą o siano, zioła i patyki) lub czy nie ma stresującego życia (samotność, hałas, ogółem – złe warunki).blog o szynszylach, Antykłaczek - Niezłe Ziółko - kule włosowe u gryzoni kule włosowe u szynszyli

Dodam tylko tyle, żebyście nie wyjadali Antykłaczka swoim gryzoniom – tak spróbowałam. Z powodzeniem mógłby to być dodatek do jogurtu :)! Produkt możecie kupić tu – KLIK.


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: