życie szynszyli

5 pomysłów na wielkanocny prezent dla szynszyli

Zainspirowana testowaniem nowości od kilku firm (może nie tyle, co nowości rynkowych, ale u mnie w domu) postanowiłam przygotować dla Was wpis, w którym znajdziecie listę 5 pomysłów na wielkanocny prezent dla szynszyli lub szynszylomaniaka.

Te pomysły możesz potraktować jako inspirację na prezent dla osoby, która posiada szynszyle, a Ty chciałbyś/chciałabyś wręczyć jej coś, co na pewno się jej spodoba.

 • Zestaw ziół i suszonych warzyw – taki zestaw można stworzyć wybierając gotowe opakowania ziół. Wybieramy te, które szynszyle jedzą najchętniej  i pakujemy np. w szary papier, który zawijamy naturalnym sznurkiem z juty (który później można wykorzystać do zrobienia zabawki dla szynszyli). Ja polecam np. zestaw składający się z:
 • Zabawki do gryzienia – tu stawiam na prostotę i bezpieczeństwo. Moje szynszyle nie są wybredne i nawet zwykłe kawałki drewna są dla nich atrakcyjne. Ciekawym wyborem są też różnego rodzaju paśniki dla szynszyli. Wyciąganie siana i przebieranie między kolejnymi źdźbłami to czysta zabawa dla tych małych gryzoni. Możesz wybrać materiałowy paśnik lub postawić na coś solidniejszego – podwieszany tunel z brzozy, marki Ham Stake.
 • Piasek do kąpieli – każdy szynszylomaniak wie, że tego nigdy nie będzie za dużo! U mnie piasek dla szynszyli to produkt, który zawsze szybko się kończy, dlatego kupuję go w zapasie. Pyłowe kąpiele to nie tylko sposób na utrzymanie futra szynszyli w czystości, ale też świetna rozrywka dla nich samych i sposób na rozładowanie napięcia. Piasek dla szynszyli w mojej wolierze stoi niemalże przez cały czas – nie żałuję go szynszylom. Kąpią się codziennie (lub prawie codziennie) i wyglądają na zadowolone. Oferta piasków do kąpieli jest teraz bardzo bogata – od bardzo zmielonych piasków, po gruboziarnisty – warto przetestować kilka, żeby wiedzieć który służy naszym szynszylom.
 • Akcesoria do klatki dla szynszyli – zwykle to rzeczy najdroższe i takie, które kupuje się na dłużej. Ja lubie testować różnego rodzaju nowości lub coś, czego jeszcze nie miałam w swojej wolierze. Jakie akcesoria warto kupić na zajączka?
  • poidełko dla szynszyli
  • metalowa lub porcelanowa miska na jedzenie
  • domek (materiałowy lub drewniany)
  • jeśli zajączek jest bogaty – woliera lub klatka dla szynszyli
 • Kubek, koszulka lub inny gadżet dla szynszylomaniaka – prezent nie dla gryzonia, ale dla jego opiekuna. Wzory z samą szynszylą lub ze śmiesznymi napisami – z pewnością coś wpadnie Ci w oko! Więcej tu. Darmowa dostawa obowiązuje od 150 zł.

Jeśli zainspirowałam Cię chciał(a)byś kupić niektóre z tych rzeczy, koniecznie kliknij w baner niżej i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy w internetowym sklepie zoologicznym Allezoo.com.pl.

rabat na pierwsze zakupy dla szynszyli
Share:
%d bloggers like this: