klatki i woliery

10 powodów, dla których warto mieć drewnianą wolierę

gdzie-zamowic-woliere-dla-szynszyli

Wielokrotnie wspominałam już, że nigdy więcej nie zamieniłabym drewnianej woliery na metalową klatkę. Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele szynszyli w Polsce żyje w zbyt małych klatkach, a czasami nawet w klitkach i chciałabym przekonać Cię do tego, żebyś pomyślał/a o wygodnej, drewnianej wolierze, która odmieni życie Twoich szynszyli.

Oto 10 powodów, dla których warto zamówić drewnianą wolierę dla szynszyli:

  1. Jest ciszej – drewniana woliera jest dość mocno zabudowana i tłumi hałasy skaczących szynszyli. To dobra informacja dla tych, którzy trzymają szynszyle w pokoju, w którym śpią. Wiadomo, że woliera nie zredukuje hałasów o 100%, ale nawet odrobina mniej hałasów w nocy, to nasz lepszy sen!
  2. Woliera nie straszy wizualnie tak, jak klatka. Widziałam niewiele metalowych klatek dla szynszyli i innych gryzoni, które zachwycały swoim wyposażeniem i wyglądem zewnętrznym. Drewniana woliera w dowolnym kolorze idealnie wpasowuje się w większość domowych wnętrz i wygląda praktycznie na mebel. Jeżeli wybierzemy taką, która ma do 110 cm, to z powodzeniem można na niej coś postawić i wykorzystać przestrzeń – jak komodę czy stół.
  3. Wygodne sprzątanie – faktem jest to, że im większa klatka, tym więcej sprzątania, ale jest to naturalne. Sprząta się ją szybko i komfortowo, ponieważ bez problemu otworzymy drzwi na całą szerokość i wymieciemy odchody czy resztki jedzenia. 
  4. Ocynkowana kuweta – drewniana woliera dla szynszyli nie należy do rzeczy lekkich. Ocynkowana kuweta, która znajduje się na dole woliery łatwo się wysuwa i szybko sprząta. Wystarczy wymieść ściółkę, umyć ją, wysuszyć i wsypać nowe trociny czy pellet.
  5. Rozmieszczenie półek – półki w naszej wolierze możemy zamontować na dowolnej wysokości i w układzie, który nam odpowiada. Woliery, które można u mnie zamówić mają stworzone półki tak, żeby znajdowały się na przemian. Dzięki temu likwidujemy ryzyko upadku z dużej wysokości.
  6. Dowolny rozmiar – to od nas zależy jak wysoka czy szeroka będzie woliera. Im wyższa, tym lepsza. Moja woliera mierzy aż 180 cm wysokości i jest szynszylowym centrum dowodzenia. W dzień odpoczywają w wiszącym domku i śpią ukryte w cieniu, a wieczorem wychodzą, obserwują, skaczą, jedzą i biegają ile im się podoba. Oczywiście im wyższa woliera, tym więcej półek.
  7. Ekologiczne i zdrowe rozwiązanie – naturalne drewno, ze sprawdzonego i legalnego źródła to ekologiczny i zdrowy mebel. Nie wkładamy szynszyli do plastikowej kuwety z ropy naftowej, ale do drewnianego domu, który jest zdrowszy i przyjemniejszy dla samych gryzoni. 
  8. Wygodne karmienie – jeżeli zamówisz wolierę z małymi drzwiczkami w drzwiach karmienie szynszyli i wymiana wody w poidle będzie znacznie łatwiejsza. Z drzwiczkami nie musisz otwierać całej woliery, co może ułatwić szynszylom ucieczkę. Wystarczą małe drzwiczki do uzupełnienia miski. 
  9. Oryginalne wyposażenie – duża woliera to okazja do wykazania się, jako dekorator wnętrz. Komplety domków, hamaków i tuneli to idealne rozwiązanie dla dużych wolier, w których urządzamy je w konkretnym stylu. Same mebelki możemy wymieniać i dodawać w dowolnym momencie. Wytrzymała siatka po bokach umożliwia przymocowanie paśnika czy poidła. W razie potrzeby możemy wmontować małe, metalowe haczyki, na których zawiśnie domek czy hamak dla szynszyli.
  10. Mniej śmieci dookoła woliery – skłamałabym, gdybym powiedziała, że mając wolierę nie musimy zamiatać czy odkurzać dookoła niej. Trzeba jedna przyznać, że kuweta ze ściółką, która znajduje się na dole i dzieli ją odpowiedni dystans od pierwszej kratki sprawia cuda. 

Oto kilka zdjęć przykładowej woliery:

Woliera dla szynszyli - blog o szynszylach

Woliera dla szynszyli - blog o szynszylach

Woliera dla szynszyli - blog o szynszylach

Woliera dla szynszyli - blog o szynszylach

Woliera dla szynszyli - blog o szynszylach

 

Czy te 10 argumentów przekonało Cię do zamówienia drewnianej woliery? Nie jest to tani mebel, ale warty swojej ceny. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby szynszyle były szczęśliwe, nie zwlekaj – zamów wolierę już teraz. Wyślij wiadomość z wymiarami, jakie Cię interesują na szynszylowyswiat@gmail.com.

Share:
%d bloggers like this: