klatki i wolieryżycie szynszyli

10 najciekawszych akcesoriów do klatki szynszyli

akcesoria-dla-szynszyli-fera.pl-blog-o-szynszylach

Elementy wystroju klatki szynszyli powinny być przede wszystkim bezpieczne, naturalne, niezniszczalne lub metalowe. Obszerna oferta misek, poideł, mebelków dla gryzoni i gryzaków pozwala nam na zapewnienie szynszylom nie tylko godnych warunków do życia, ale też pięknej przestrzeni, która cieszy ludzkie oko. przygotowałam listę najciekawszych akcesoriów do klatki dla szynszyli, które warto wziąć pod uwagę. Większość z nich sama przetestowałam, dlatego możecie być pewni, że nie polecę Wam bubla! 😉

  1. Piłka z trawy z dzwonkiem – mały gryzak, który być może nie posłuży zbyt długo, ale jest fajną formą zabawki i gryzaka. Wykonany z trawy daje nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim pozwala ścierać zęby. Gdy dzwoni dzwoneczek wiemy, że piłka poszła w ruch. Pamiętaj, że gdy piłka zostanie rozgryziona dzwoneczek należy wyrzucić. Koszt to około 7 zł. Producent: Trixie.
  2. Drewienka do gryzienia – niewielkie plasterki drewna, idealne do szynszylowych łapek (nie mogą być zbyt ciężkie, bo szynszyla nie będzie chciała ich trzymać). Sztywne opakowanie pozwala na ich wygodne przechowywanie. Plastry są wykonane z drewna leszczyny i wierzby. Zabawa i ścieranie zębów – 2 w 1. Koszt to około 13 zł. Producent: Zolux.
  3. Drewniane wiszące jabłko – wisi u nas w klatce już któreś z kolei. Jest dosyć twarde, więc szynszyle muszą zadać sobie więcej trudu, żeby je pogryźć. Dostępna jest również gruszka. Moim zdaniem to nie tylko praktyczny gryzak, ale też ciekawa ozdoba szynszylowej klatki. Pokryty nietoksyczną farbą. Koszt to około 6 zł. Producent: Zolux.
  4. Drewniany mostek – mamy taki mostek, co prawda w nieco innym kolorze, ale sprawdza się rewelacyjnie. Szynszyle wchodzą do niego i traktują go jako schronienie/domek, ale lubią też wchodzić na niego i obserwować otoczenie z góry (szczególnie w ciągu dnia). Z racji tego, że jest on wykonany z drewna może zostać przez gryzonie skonsumowany. 🙂 Koszt to około 31 zł. Producent: Trixie.
  5. Poidło szklane 250 ml – poidło dla szynszyli, które rekomendowałam Wam wiele razy. Między innymi dlatego, że to bardzo solidny model, który posłuży Wam przez wiele lat. Mocowany na silnej sprężynie i metalowej podpórce. Nie polecam go wyparzać – istnieje ryzyko pęknięcia. Mimo tego, że jest wykonany ze szkła, to jest całkowicie bezpieczny dla szynszyli. Można go zamontować na zewnątrz klatki. Wielkość poidła powinna być dostosowana do ilości szynszyli, które powinny mieć nieprzerwany dostęp do wody. Do poidła dodawany jest plastikowy pływak (ja mam w formie żółtej kolby kukurydzy), który pozwala kontrolować poziom wody. Gdy pływak jest nisko, to znak, że woda może skończyć się lada moment. Koszt to około 23 zł. Producent: Trixie. 
  6. Poidło napełniane od góry 250 ml – tego cuda jeszcze nie testowałam, ale wygląda na ciekawy gadżet. Poidło dla szynszyli, które można napełnić wodą bez ściągania go ze sprężyn i bez otwierania klatki. Dzięki temu nie musimy przerywać szynszylom i komfortowego snu (choć zapewne i tak się obudzą, ale zawsze wkładanie rąk do woliery sprawia, że są bardziej czujne). Do przetestowania przy kolejnych zakupach w Fera.pl. Koszt to około 31 zł. Producent: Zolux.
  7. Transporter plastikowy – może się wydawać, że ten kultowy już model transportera jest zbyt zwyczajny i nie ma w nim nic ciekawego, ale ja mam swój od ponad 4 lat i sprawdza się tak samo dobrze za każdym razem. Poręczny, lekki (co w podróży jest bardzo ważne), osłania przed wiatrem. Można go rozłożyć i wygodnie umyć. Czego chcieć więcej. Transporter dla szynszyli to moim zdaniem jedno z tych akcesoriów, od których warto zaczać przygodę z szynszylami. Nigdy nie wiemy, kiedy może się przydać, dlatego warto być ubezpieczonym. Koszt to około 39 zł. Producent: Trixie.
  8. Drewniany domek – piękny drewniany domek, który jest idealnym i bezpiecznym schronieniem dla szynszyli. Nie zróbcie tego błędu i nie kupcie wersji za małej – czyli dla świnek. 😀 Koszt to około 55 zł. Producent: Trixie.
  9. Zaokrąglona miska – miska, którą widzicie u nas na Instagramie i na wielu zdjęciach na Facebooku. Zaokrąglona do środka, dostępna w różnych rozmiarach i odpowiednio ciężka. Uniemożliwia chociaż w pewnym stopniu wysypywanie jedzenia z niej, co szynszyle (wiadomo) uwielbiają robić. Tego rodzaju miski dla szynszyli powinny stać zwykle na dole, żeby uniemożliwić jej zrzucenie i potłuczenie. Miski może średnio szkoda, ale szynszyle mogą zrobić sobie nią krzywdę. Koszt to około 14 zł. Producent: Zolux.
  10. Drewniany plac zabaw – na koniec najpiękniejsza perełka, którą pokazywałam Wam wiele razy! Gdybym miała oddzielny pokój dla szynszyli, to nie wahałabym się przed zakupem tego wspaniałego pałacu. Plac zabaw przeznaczony jest dla dużych gryzoni i królików. Dachy są ściągane, dzięki czemu możemy wypchać je np. sianem lub kontrolować bezpieczeństwo szynszyli (wiemy, że bywają pomysłowe). Koszt to około 830 zł. Producent: Trixie.

Jakie są Twoje ulubione akcesoria lub firmy, bez których nie wyobrażasz sobie klatki dla szynszyli? Podziel się swoimi rekomendacjami w komentarzach (od teraz możesz dyskutować pod moimi postami w formie facebookowych komentarzy)!

Share:
%d bloggers like this: