życie szynszyliżywienie szynszyli

Zakupy w zoologicznym sklepie internetowym Hipcio

dieta-szynszyli

Odkąd stałam się samodzielna i mogę decydować na co wydaję pieniądze zakupy w sklepie zoologicznym, to jedna z moich ulubionych czynności.

Czasami wydaje mi się, że kupno karmy dla szynszyli sprawia mi więcej radości, niż kupno nowych butów (czas wybrać się po jakieś). Pokazywałam już na Snapchacie (@stefanochinchil) co zamawiam i co przyszło, ale chciałam podzielić się z Wami jeszcze raz tym, co zakupiłam. Być może to ułatwi Wam zakupy w sklepie internetowym Hipcio. Szeroka oferta zdecydowanie utrudnia wybór – ja sama robię tam zakupy któryś raz z kolei i zawsze mam wiele dylematów. Produktów jest dużo, a podsumowując zamówienie, można dostać zawrotów głowy.

Oto co zamówiliśmy:

  • Jr Farm Grainless – duże opakowanie pełnowartościowego granulatu, bezzbożowego. Szynszyle na początku nie chciały go jeść, dziś wcinają, aż im się uszy trzęsą!
  • Versele Laga Chinchilla & Degu Complete – jedna z najlepszych (pod względem składników) karm dla szynszyli dostępnych w polskich sklepach zoologicznych. Zdecydowanie polecamy!
  • Siano dla szynszyli (i nie tylko) Natural-Vit z dodatkiem melisy. Mało kto wie, że to ten sam producent, który produkuje słynny piasek dla szynszyli – Pucek. Sianko pięknie wygląda i pachnie, a co najważniejsze – smakuje szynszylom. Nie zauważyłam, czy dawka melisy uspokaja, ale wątpię. 😀
  • Ziele topinamburu marki Hipcio – podoba mi się bardzo pomysł tworzenia własnych produktów przez sklep Hipcio. Głównie dlatego, że są one zdrowe i często o wiele tańsze niż produkty znanych firm (np. Niezłe Ziółko, Tivo, Zuzala itp.) W dodatku nowych produktów przybywa! Ziele, tak jak sądziłam, od początku przypasowało szynszylom.
  • Sepia – źródło wapnia, warto powiesić je w klatce.
  • Liście brzozy – szynszyle je uwielbiają – duże opakowanie, więc starczy na dłużej! Najbardziej smakują im takie, które ja sama zbiorę, ale no tymi również nie pogardzą.
  • Płatki słonecznika – nie wiem czy to przypadek, czy może tak jest, że szynszyle lubią kolorowe kwiaty (przynajmniej moje). Płatki słonecznika są dla nich zdrowym smakołykiem. Każdy, kto podaje szynszylom słonecznik powinien go zamienić na takie płatki.
  • Drewniane hantle (2 szt.) marki Trixie – to zabawka dedykowana głównie królikom i małym gryzoniom – czyli szynszylom. Niestety szynszyla nie będzie się bawiła hantelkami tak samo, jak królik, aczkolwiek zabawki wykonane z drewna powinny być zawsze dostępne dla tych małych gryzoni. Pozwalają im upuścić emocje oraz energię, a także pozwalają ścierać zęby.
  • Zielone gałązki jabłoni marki Hipcio – to nowy produkt. W opakowaniu są wysuszone gałązki jabłonki z listkami. Z racji tego, że szynszyle uwielbiają jabłoń i wszystko, co z nią związane będzie to świetny dodatek do diety. To był miły gratis!

Jak sądzicie, na ile wystarczą mi takie zapasy? 🙂 Co kupiliście ostatnio w Hipciu lub innym sklepie zoologicznym? Piszcie w komentarzach :)!


Gryzonie

[FM_form id=”1″]

Share:
%d bloggers like this: