Czasami warto śledzić nie tylko śmieszne filmiki, żeby poszerzać swoją wiedzę na temat szynszyli. Dziś przygotowałam dla Was kilka ciekawych/śmiesznych filmików z Youtube.


SZYNSZYLA Z DREDAMI


Pierwszy filmik pokazuje szynszylę z dredami, dosłownie i w przenośni. Dziewczyna o imieniu Whimsy opiekuje się szynszylami w różnym stanie. Tym razem dotarła do niej szynszyla, o którą poprzedni właściciel nie dbał. Brak regularnych kąpieli doprowadził do powstania kołtunów, które należało wyczesać specjalnym grzebykiem. Obejrzałam cały film i jestem przekonana o tym, że szynszyla była niezmiernie wdzięczna za pielęgnację futerka. Niestety człowiek może zadbać i może też zaniedbać…


SZYNSZYLA ROBI TRIKI


Kolejny filmik przedstawia szynszylę, która robi różne triki – nie jest tajemnicą, że te zwierzątka mają dobrą pamięć i są skłonne nauczyć się wielu rzeczy w zamian za migdałka czy inny smakołyk. Najlepiej – ulubiony – wtedy robią triki automatycznie, jak roboty. Co prawda nie każdą szynszylę można tego nauczyć, ponieważ każda jest inna. Jedno jest pewne – poświęcanie szynszyli sporej ilości czasu może pomóc osiągnąć taki efekt. Regularne, codzienne wybiegi z właścicielem, to strzał w piątkę, jeśli chcemy, żeby zwierzątko nas lubiło i przychodziło do nas na konkretny sygnał. Nie oszukujmy się – zwierzęta nie przychodzą do nas, bo zareagowały na imię. Przychodzą, bo reagują na te same ruchy czy sygnały. W końcu duża część psów i kotów reaguje na słowa “choć, masz” – dziwne imię… 😉 

Moja ulubiona komenda ‘roll over’!


SZYNSZYLA RODZI!!!


Trzeci filmik, który warto zobaczyć, to poród szynszyli. Zawodowi hodowcy nie raz mieli okazję go zobaczyć, ale osoby, które mają parki samiec+samiec lub samiczka+samiczka nie mają takiej okazji. Poród to chwila, w której należy zapewnić samiczce maksimum spokoju i ciszy. Nie powinno się jej przeszkadzać ani wkładać rąk do klatki. Nie zawsze wygląda on ładnie, ale zapewne chwilami nie można wyjść z podziwu, że taka mała samiczka jest w stanie nosić w sobie np. aż 3 maluchy, urodzić ja, a one jeszcze w ten sam dzień zaczynają psocić. 

Poród to bardzo męczące chwile, co widać po samiczce – może być wybrudzona krwią i bardzo zmęczona. 

Filmik wstawiłam po to, żebyście oglądali, jak wygląda poród i żebyście nie decydowali się na rozmnażanie szynszyli, jeśli się na tym nie znacie i nie wiecie jakie mogą być tego konsekwencje. ZOSTAWMY TO FACHOWCOM – jest jeszcze wiele szynszyli do adoptowania!SZYNSZYLA W CIĄŻY – WIDAĆ PŁODY! (NIE WOLNO DOTYKAĆ)


Ostatni filmik przedstawia szynszylę, która w końcowym etapie ciąży znalazła wyjątkową pozycję do spania. Dodatkowo na filmiku widać płody, które się ruszają i są bardzo aktywne. 

Pamiętajcie! PODCZAS CIĄŻY NIE WOLNO MACAĆ, ŚCISKAĆ I DOTYKAĆ BRZUCHA SAMICZKI. Powinien to zrobić lekarz weterynarii, który ma o tym pojęcie. Nagłe uciskanie może się źle skończyć dla młodych lub dla samiczki.

Widzieliście już te filmiki? A może macie swoje ulubione? Pochwalcie się w komentarzach. 

Jeśli podobał Ci się ten post daj lajka lub 1+ i podziel się ze znajomymi!

Share:
%d bloggers like this: