Amber Chinchillas

szynszyleBursztynowa hodowla “Amber Chinchillas” działa na terenie Gdańska od roku 2009, czyli już od ponad 5 lat i jest na chwilę obecną największą hodowlą domową na Pomorzu.

Amber Chinchillas też niejednokrotnie zajmowało się szukaniem domku dla szynszyli które nie miały szczęścia w życiu. Wszelkie szynszylowe kaleki są zawsze mile widziane i znajdą dla siebie ciepły kąt na dłuższy czas. Zawsze jestem gotowa na przyjęcie jakiejś większej grupy szynszyli na bliżej nieokreślony czas i pomoc w szukaniu im DT.

Czasami też służymy za hotel dla szynszyli na czas wakacyjnych wojaży ; )

Od samego początku i założenia miała to być hodowla hobbystyczna, skupiająca się na odmianach kolorystycznych, rzadko spotykanych w Polsce. Wraz z rozpowszechnieniem się konkretnych kolorów, zmienia się też zapotrzebowanie  na poszczególne odmiany, co jest głównym celem hodowli i co stale mam na uwadze. 

Obecnie właścicielka Marta współpracuje z hodowcami (zarówno z ferm zarodowych jak i hobbystycznych mniejszych hodowli) z różnych miejsc Polski, starając się pozyskać jak najlepszy materiał genetyczny do swojego stada, co widać po zdjęciach młodych, które trafiają do różnych domów. W przyszłości planuje również nawiązać kontakt z zagranicznymi hobbystami, wprowadzając do Bursztynowej Hodowli trochę “świeżej krwi”.odpowiedzialna hodowla

Oficjalna strona hodowli – AMBER CHINCHILLAS

Amber Chinchillas to hodowla właścicielki, która przestrzega KODEKSU ODPOWIEDZIALNEGO HODOWCY.

Komentarze Facebooka
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js