życie szynszyli

NOWOŚĆ na blogu – OGŁOSZENIA

Teraz na blogu można nie tylko dodać ogłoszenie dotyczące sprzedaży czy adopcji szynszyli, ale także znaleźć swoją wymarzoną szynszylę.

Z racji tego, że wspieram Adoptuj Szynszyla, najchętniej promowałabym ogłoszenia adopcyjne. Mam jednak świadomość tego, że niektórzy chcą kupić szynszylę w określonym wieku, określonej płci i w konkretnym kolorze. Dlatego też zakładka OGŁOSZENIA będzie idealnym rozwiązaniem dla obydwu grup.

Ogłoszenia

Żeby dodać ogłoszenie nie trzeba się rejestrować. Wystarczy krok, po kroku uzupełnić formularz ogłoszeniowy, klikając “dodaj ogłoszenie”.

Ogłoszenie

Co warto wpisać w formularzu ogłoszeniowym?


Zarówno treść, jak i sam tytuł ogłoszenia jest bardzo istotna. 

Tytuł powinien być prosty i zawierać podstawowe informacje:

  • czy to ogłoszenie sprzedaży czy adopcji
  • płeć
  • wiek
  • ewentualnie kolor

W treści powinniśmy zawrzeć ważne informacje dotyczące danego osobnika, np.:

  • czy chorował, jeśli tak, to na jakie choroby i w jaki sposób był leczony
  • jaką karmą był karmiony
  • cechy charakterystyczne
  • wszelkie zastrzeżenia co do ogłoszenia

Jak wygląda formularz?


 Formularz jest maksymalnie prosty, lecz wymaga niezbędnych informacji, które ułatwią kontakt z ogłoszeniodawcą. Warto dodać zdjęcia – można 4 maksymalnie – to zwykle przyspiesza finalizację sprzedaży szynszyli czy adopcji szynszyli.

Ogłoszenia

ogloszenie

dodawanie zdjec

Po prawej stronie znajduje się skrót w postaci dwóch przycisków, dzięki niemu możecie jednym kliknięciem przenieść się na stronę dodawania ogłoszeń lub szukania szynszyli!

Ogłoszenia

PAMIĘTAJ!


Dodajemy tylko ogłoszenia szynszyli starszych niż 12 tygodni – czyli takich, które nie piją mleka matki i są już samodzielne. Do tego czasu szynszyla jest już (a przynajmniej powinna) nauczona pewnych zachowań – jedzenia karmy, załatwiania potrzeb w konkretnym miejscu, czy chociażby odbywania samodzielnych kąpieli pyłowych.

Na stronie można dodawać również ogłoszenia dotyczące innych gryzoni, aczkolwiek tutaj znajduje się najwięcej szynszylomaniaków ;-).

Czekam na Wasze sugestie i pytania! Jeśli zobaczycie gdzieś błąd, nie zapomnijcie mnie o tym poinformować!

Share:
%d bloggers like this: