życie szynszyli

Czy każda szynszyla jest taka sama?

Brown Velvet - Brązowy aksamit

Brown Velvet – Brązowy aksamit

Z pozoru szynszyle mogą wydawać się takie same. Taka sama budowa, futerko, wąsy, ogon. No może ewentualnie różnią się kolorem. Nic bardziej mylnego. Tak jak każdy z nas (człowiek) jest podobny do siebie, tak ostatecznie bardzo się od siebie różnimy. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ nowa szynszyla to osobnik wyjątkowy – nie tylko ze względu na swoją rzadką odmianę kolorystyczną, ale również ze względu na swoje zachowanie.

Do tej pory szynszyle, jakie miałam były aktywne, skoczne i psotliwe. Stefan jest spokojny, leży w bezruchu, niewiele mu przeszkadza. 😉 Być może to efekt tego, że siedział w klatce 4 lata jako samotnik (co nie oznacza, że miał złe życie;). Mimo tego, Riki również siedzi sam (niecały rok), a jest bardzo aktywny, czasami aż za.

Dlatego już na tym przykładzie widać o tym, że każda szynszyla jest inna. Jedne są mniejsze, drugie większe. Jedne mają kolorowe wąsy, a inne mają skromne i rzadkie wąsiki. Jedne mają długie uszy, a drugie małe i króciutkie. Jedne są wycofane, a drugie muszą wszystko wiedzieć.

Czym charakteryzują się Wasze szynszyle? Czekam na jakieś ekstremalne przypadki! Piszcie w komentarzach!

Share:
%d bloggers like this: