życie szynszyli

Dlaczego futra z szynszyli są tak chętnie kupowane?

Futro z szynszyla – ok 12 tyś Euro

Na takie pytanie postaram się dziś odpowiedzieć. Co prawda u nas nie ma jako takiej tradycji noszenia naturalnych futer. Nasze mamy i babcie być może miały jeszcze futro i je dumnie nosiły. Dziś młode kobiety raczej unikają noszenia tego typu ubrań. Nie tylko ze względów finansowych, ale również ze względów etycznych. Futro to wynik śmierci iluś zwierząt, a jeśli się kocha zwierzęta to nie chce się ich śmierci.

Mimo wszystko są kraje, w których futro to obowiązkowa część garderoby. Przykładowo Rosjanka w futrze nikogo nie zdziwi. Dlaczego akurat futra z szynszyli są tak chętnie kupowane w Rosji czy w krajach skandynawskich? Futro chroni przed zimnem, lecz w dzisiejszych czasach jest to słaby argument, ponieważ na rynku dostępne są inne tkaniny i materiały o takich samych właściwościach.

Powodów może być kilka. Przede wszystkim jakość i miękkość szynszylowego futra, co zapewnia nawet 60 włosów wyrastających z jednej cebulki. Ponadto futro z szynszyli jest niesamowicie piękne i ma oryginalny wygląd. Nie bez powodu niegdyś szynszyla na wolności prawie wyginęła.Futro było cennym towarem handlowym.

Futra są modne również dlatego, że to produkty luksusowe, które pokazują innym, że stać nas na naprawdę bardzo drogie rzeczy i, że należymy do zamożnej części społeczeństwa. Na futro średniej długości trzeba od 150 do 200 szynszyli, stąd ceny futer, które sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jakie Wy macie podejście i zdanie co do futer? Czy zdecydowałybyście się kiedyś na przymierzenie takiego futra z szynszyli?

futro

futro

[wp_ad_camp_4]

Share:
%d bloggers like this: