sklep-zoologiczny-dla-szynszyli

Sklep zoologiczny – stacjonarny czy internetowy?

W jakim sklepie najczęściej robisz zakupy? Stacjonarnym, czy internetowym? Ja tu i tu, ale zauważam, że co raz częściej wygrywają sklepy internetowe. Postanowiłam przygotować dla Ciebie rozpiskę, która ułatwi Ci podjęcie decyzji, jeśli właśnie masz dylemat. Nie chcę demonizować, ani faworyzować żadnej opcji, ale fakty mówią za siebie. Zresztą sam/a zobacz!

Poniżej stworzyłam też objaśnienie poszczególnych czynników, żeby wszystko było jasne. 🙂

 1. Ceny – te różnią się w zależności od rodzaju sklepu i od jego marki. Znajdziemy sklepy skierowane do klientów premium, czyli takich, którzy wydają 2x więcej na te same produkty, które w innych sklepach można kupić taniej. Czysta psychologia. 🙂
 2. Asortyment – to czynnik (u mnie) często decydujący o zrobieniu zakupów. Jeśli oferta jest uboga w produkty żywieniowe dla szynszyli lub jest nieodpowiednia, zwyczajnie nie kupuję. W tym punkcie chodzi głównie o wielkość asortymentu.
 3. Żywe zwierzęta – jeśli sklep je sprzedaje, to zwykle wywołuje to we mnie negatywne emocje. Zwierzęta powinny być sprzedawane w odpowiedzialnych i profesjonalnych hodowlach. W tej kwestii nie powinno być przypadku. Niestety zwierzęta sprzedawane w sklepach są narażone na stres, często są to podrzutki (np. w ciąży) itp.
 4. Obsługa – w tym punkcie zależy mi na podkreśleniu sposobu komunikacji w dwóch typach sklepów. W sklepie internetowym mamy ograniczony kontakt ze sprzedawcą. Natomiast w sklepie stacjonarnym możemy porozmawiać na żywo o naszych problemach czy wypytać o produkt. Jak do tej pory z profesjonalną obsługą klienta w sklepie stacjonarnym spotkałam się w Maxizoo.pl. Mimo tego, że sklep jest na drugim końcu Poznania, to lubię czasami się do niego przejechać – głównie ze względu na wysokiej jakości obsługę klienta i to, że nie sprzedaje się w nim zwierząt! Gdyby tylko oferta dla szynszyli była szersza, byłabym tam częściej. 🙂
 5. Dostępność – sklep internetowy tak naprawdę jest dostępny dla nas cały czas. Możemy robić zakupy nawet o 3 nad ranem. Oczywiście zamówienie zostanie zrealizowane w godzinach, w których pracownicy je kompletują. Sklepy stacjonarne są dostępne obecnie przez cały tydzień (z pewnymi wyjątkami), więc możemy zrobić zakupy i odebrać produkty natychmiast, nie czekając na przesyłkę. Stacjonarne sklepy zoologiczne są obecne co raz częściej w dużych centrach handlowych, w których raz na jakiś czas bywa praktycznie każdy z nas.
 6. Odbiór – w zoologicznym sklepie stacjonarnym odbiór odbywa się natychmiast. Jest to dobry ratunek, gdy skończyła nam się karma i musimy mieć ją natychmiast. W zoologicznym sklepie internetowym być może jest często szersza oferta, ale na zamówienie należy czekać od 24 h do kilku dni. Więc drugą opcję wybierajcie, gdy macie zapas i możecie poczekać.
 7. Atmosfera – Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale w sklepach stacjonarnych panuje pewna magia. Możesz obejrzeć każdy produkt dokładnie, dotknąć, powąchać, a do niektórych zoologicznych (jak np. Maxizoo.pl) można wejść z pupilem. W końcu to dla niego robimy zakupy. Sklepy internetowe muszą się mocno starać, żeby wzbudzić zaufanie i jednocześnie uprzyjemnić nam zakupy. 
 8. Ludzie – tutaj miałam na myśli głównie kontakt człowiek z człowiekiem. W dodatku w sklepach stacjonarnych można poznać innych miłośników zwierząt, którzy mogą stać się naszymi znajomymi.
 9. Czas zakupów – w sklepie stacjonarnym jest on bardzo krótki. Wybieramy, idziemy do kasy i kupujemy. Czasami możemy postać chwilę w kolejce. W sklepie internetowym czas zakupów może być bardzo długi z uwagi na dużą ofertę i na czas, jaki jest niezbędny na zrealizowanie zamówienia przez obsługę sklepu, a także wysyłkę towaru.

Wybór należy do Ciebie!


Sklep stacjonarny Sklep internetowy
Ceny wysokie niskie
Asortyment ograniczony bogaty
Żywe zwierzęta tak nie
Obsługa łatwy kontakt utrudniony kontakt
Dostępność ograniczony 24 h na dobę
Odbiór szybki i prosty długi
Atmosfera magiczna często brak
Ludzie łatwy kontakt + można poznać nowych ludzi utrudniony kontakt
Czas zakupów krótki długi

Gdzie najczęściej robisz zakupy dla szynszyli?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

zdjęcie: Cute Bubu


Gryzonie

Dołącz do szynszylowych maniaków

Zapisz się do newslettera. Subskrybenci jako pierwsi dowidują się o nowościch, promocjach konkursach i rzeczach, których nie publikuję na blogu!

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili mogę się wypisać).

free newsletter templates powered by FreshMail

Post Author: Ola

Miłośniczka szynszyli, pasjonatka reklamy, Social Media, komunikacji i kryzysów. Od ponad 15 lat związana z tymi małymi gryzoniami, kochająca kontakt z ludźmi. Największa fanka Audioriver i polskich gór na świecie!
 • W ankiecie brakuje mi opcji „oba”.;) Bo u mnie byłaby najodpowiedniejsza.
  To, gdzie robię zakupy zależy najczęściej od tego, co chcę kupić. Siano i zioła kupuję w stacjonarnych, bo zawsze kończą się jakoś tak, że nie po drodze mi z internetowym. Za to karmy kupuję wyłącznie w internecie (no, prawie), bo w stacjonarnych najzwyczajniej w świecie się nie opłaca (za jedno opakowanie Cavii Nature w stacjonarnym sklepie mam prawie dwa w sklepie internetowym).

  Tak więc wychodzi na to, że w stacjonarnych robię zakupy częściej, ale za znacznie mniejsze kwoty.

  • Nie brakuje :P, bo pytanie brzmi, gdzie NAJCZĘŚCIEJ 🙂 więc w którymś jednak najczęściej robimy 🙂

 • Lien

  Z tą rozmową ze sprzedawcą to rożnie bywa. W większości przypadków ekspedient nie ma zielonego pojęcia o zwierzętach – po prostu wydaje produkt. Kiedyś zapytałam się, czy mają jakąś dobrą karmę dla szynszyli to mi przynieśli wiadro vitapola, bo miało szynszylę na obrazku.
  W moim przypadku sklep stacjonarny to ostateczność. Jak się coś niespodziewanie skończy to lecę kupić. Czasami wchodzę do zoologicznego żeby obejrzeć produkty i później i tak kupuję je przez internet, bo czasem są o połowę tańsze, a że robię zakupy hurtowo i zwykle wydaje ok 150zł to 10zł za przesyłkę nie robi mi większej różnicy – i tak oszczędzam na produktach. Kiedyś wyliczyłam, że to co kupuje na hipciu za 100zł w moim stacjonarnym sklepie kosztowałoby 160…

  • To prawda. Bardziej tutaj pisałam w odniesieniu do obsługi, jaka spotkała mnie w maxizoo.pl, z innymi bywa różnie, aczkolwiek sieciówki zaczynają przykładać do tego większą wagę. Dobrze wydeukowany sprzedawca = większy zysk. 🙂

 • Ania

  Kupowalabym w sklepach internetowych ale cena przesylki a w sklepie nie musze za to placic . I tez trudno mi zaufac innym stronom niz allegro. 🙂

  • Aniu wydaje mi się, że czasy zakupów bezpiecznych tylko na allegro już minęły. Sklepy internetowe można sprawdzić na wiele sposobów od numeru NIP, po opinie na Facebooku, forach czy portalach opiniujących. 🙂 No i warto wybierać te największe i najbardziej znane sklepy internetowe. 🙂